Zahraniční svatba v Praze

,,V srdci Evropy jako v Itálii.”
Takhle jsme se cítili u svatby Terezky a Gaetaána Na Kmíně. Terezka je Češka, Gaetáno je Ital. Oba žijí ve Velké Británii, kde je osud spojil dohromady. Přátelé mají z různých koutků Evropy, a proto se rozhodli uspořádat svatbu v jejím srdci. U nás v Česku v nádherném penzionu na Kmíně.

Když nás oslovili, hned jsme si je zamilovali. Jejich vzájemná láska, úcta vůči sobě a jejich rodinám, nás dojímala od samého počátku spolupráce. Navíc, celý koncept svatby začal krásně zapadat od první schůzky. Dávalo to smysl a my měli jasno.

Cílem bylo skloubit celou atmosféru svatby a obou kultur tak, aby si oba snoubenci přišli na své. Zároveň bylo důležité, aby i blízcí našeho páru ochutnali z obou kultur to nejlepší a vzájemně se všichni poznali.

Vrhli jsme se s chutí a zápalem naplno do organizace a plánování celé této multikulturní veselky.

Jak už to tak bývá, papírování není vždy snadné u párů z různých zemí. Proto se snoubenci rozhodli pro nejsnazší možnou cestu. Vzali se oficiálně v Británii a obřad v Česku byl sice symbolický, ale za to velkolepý.
Vedli ho sourozenci našeho páru. Svatebčané měli připravené překlady. Obřad byl totiž v italštině, angličtině i češtině. Nejvíc se nám líbilo, že své sliby oba pronesli v jazyce toho druhého. Terezka italsky a Gaetano česky. Bylo to tak milé, dojemné a zároveň i trošku vtipné. Asi si si to dokážete představit. Slzy dojetí doplňovaly úsměvy na tvářích všech zúčastněných, žasnoucích nad láskou, která ve finále překlad ani nepotřebovala. Byla cítit všude.

Jak jsme zmínili, snažili jsem se snoubit kultury obou zamilovaných. Součástí zábavy proto bylo prosecco autíčko. Proč? Protože tady bylo více než jasné, že prosecco musí téct proudem přesně jako v té prosluněné Itálii, odkud pochází Gaetano. Připravili jsme jej pro hosty jako překvapení v podobě welcome drinku a bylo jim k dispozici až do pozdních hodin.
K tomu nechyběly lehátka a slunečníky, pro pohodovou atmosféru. Prostě pravá Itoška!

Pro Terezku jsou naopak přirozené poctivé české svatební tradice, které jsme pro hosty také připravili.
Např. rozbíjení talíře, protože střepy přinášejí štěstí, že ano? Nebo voda vodka, kterou hostě jiných kultur neznají. Bylo tak hezké při překládání hosty pozorovat. Smáli se a plní očekávání naslouchali, co se bude vlastně dít.
K obědu byl tradiční vývar. I tady bylo zajímavé pozorovat hosty, kteří netušili, proč se novomanželé vzájemně krmí polévkou.
Svíčková samozřejmě jako hlavní chod nesměla chybět. To, aby “nečeští” hosté ochutnali naše tradiční jídlo.
Také jsme nevěstě navrhli, aby místo klasického hodu kyticí udělala tzv. PENTLENÍ KYTICE (stříhání stuh, viz foto). Je to zase něco zajímavého a nového. Něco, s čím se v zahraničí hosté nesetkají. Právě i to je naším úkolem - obohatit vaši svatbu o originální vsuvky a prvky, nejen v rámci designu a výzdoby, ale i kompletní celistvosti tak, aby to vše dávalo smysl.

Multikulturní atmosféra se nám povedla na výbornou. Věříme, že to byl nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné.

No a design?

Ten jsme pojali totálně italsky. Věděli jsme, že musí být něžný a elegantní, jako naše nevěsta Terezka. Zároveň bylo nutné, aby z celkového vzhledu vyzařovala pozitivní prosluněná energie jako z našeho ženicha Gaetana. Hlavní roli proto sehrály citróny a olivy. Tyhle dva prvky se ve svatební výzdobě prolínaly úplně všude. Že by vás něco podobného nenapadlo? Nás bez tohoto páru asi také ne.

Právě proto je pro nás v Lucky Wedding tak důležité nacítit oba snoubence a díky tomu pak naplnit jejich očekávání nejlépe, jak jen dovedeme. My totiž váš svatební den žijeme spolu s vámi.

TIP:
Nebojte se do svatební výzdoby využít čerstvé ovoce. Dá to celému designu úplně, ale úplně jiný šmrnc. Je to velmi originální.

Co ještě stojí za zmínku v rámci kulturní atmosféry? Neskutečně nás bavilo, když se česká strana začala po prvním tanci rozjíždět a učila Italy a ostatní zahraniční hosty, tančit polku. To byla naprosto úžasná a veselá podívaná.

Odkaz na další fotky - Terka a Gaetano

Na téhle svatbě, která byla pouze pro 45 lidí, bylo vidět, že si oba naši snoubenci pečlivě vybrali koho pozvat. Měli kolem sebe opravdu ty, kteří byli našim snoubencům nejblíže. Všichni svatebčané ujížděli na jedné a té samé vlně zábavy i nálady. Rozuměli si, i přes rozdílnost kultur, i přes jazykovou bariéru. Protože když si to sedne, tak to překoná všechny překážky, i ty jazykové. Asi jako když láska překoná vše dobré i zlé. Pozitivní energie ze všech byla cítit od začátku až do pozdních ranních hodin. Sama svatba se tak stala pro snoubence tím nejlepším možným svatebním darem v obklopení lidí, kteří je milují.

A tady jsme přesně u toho. Jak vždy podotýkáme a připomínáme, nemusíte zvát na svůj velkolepý den “všechny” jen pro ten pocit, že byste měli. Nemusíte vůbec nic. Je to váš den. Zvěte jen ty, kteří to s vámi budou prožívat, cítit, plakat, smát se, jako by to byla jejich vlastní svatba.

Díky, že i my toho můžeme být součástí a pomoci vám udělat den v radosti a bez zbytečných starostí.


S láskou
váš tým Lucky Wedding

Sociální sítě:

Fotogalerie

Instagram

Chcete vidět zákulisí svateb a naší práce? Sledujte nás také na Instagramu :-)