Svatební den je jen váš

Hanka s Filipem byl jeden z těch párů, který se kvůli protikoronavirovým opatřením nestihl vzít do roka a do dne. Svou svatbu plánovali už rok a půl. Navzdory tomu nás 17 dní před velkým dnem požádali o pomoc s přípravami. Přestože jsme měli nabitý kalendář, rozhodli jsme se výzvu přijmout. Tušili jsme totiž, že svatba Hanky s Filipem nebude všední záležitostí. A to máme nejradši.

Dva a půl týdne před svatebním dnem jsme převzali přípravy na poměrně tradiční veselku – bílé ubrusy, bílé potahy na židlích a klasická výzdoba. Po rozhovoru s Hankou a Filipem nám ale bylo hned jasné, že tudy cesta nevede. Přišel čas na naše divoké nápady.

I bez bílé to jde

Tentokrát jsme narazili na nevěstu doktorku, která v bílém chodí dnes a denně. Není proto divu, že tradiční svatební róba by jí spíš než svatbu připomněla běžný pracovní den. Navzdory všem zvyklostem a přemlouvání ze strany rodiny a přátel se s ženichem nakonec rozhodli jít proti proudu. A u netypických šedo modrých šatů to nekončilo.

Jak už je naším zvykem, šli jsme do toho s nimi naplno. Z okna jsme vyhodili i další tradiční barevné kombinace a místo nich sáhli po modro červené. Potahy na židle putovaly rovnou do koše, bílý ubrus vystřídal modrý přehoz s červeným prostíráním a nevěstě jsme dali do ruky romantické luční kvítí, které z ní vykouzlilo vílu jako z pohádky.

Originální svatba ve všech směrech

Hanka s Filipem nasbírali odvahu a řekli ne nejen bílé, ale i většině tradicím. Rozbíjení talířů, krmení polívkou a novomanželský kvíz nahradil fenoménem známý jako First Look.

Během tradičních svateb se ženich s nevěstou vidí poprvé až před oltářem. Jako First Look se označuje moment ještě před obřadem, který si snoubenci vyhradí jen sami pro sebe. Mají tak možnost se poprvé vidět v soukromí, čímž se pro ně ona vzácná chvíle stává ještě magičtější.

Ženich není páté kolo u vozu

Přestože jsou svatby obecně považovány spíš za dámskou záležitost, během plánování a příprav svatby Hanky s Filipem nás mile překvapilo, že i ženich byl plnohodnotnou součástí týmu. Ukázali nám, že svatební den není o nejkrásnějších bílých šatech, programu nabitém tradicemi nebo spokojených svatebčanech, ale především o jednom zamilovaném páru, který se rozhodl strávit společně zbytek života.

Sociální sítě:

Fotogalerie

Instagram

Chcete vidět zákulisí svateb a naší práce? Sledujte nás také na Instagramu :-)